آشنایی با پیشینه صندلی در ایران و نحوه انتخاب صندلی پلاستیکی، در این مقاله ابتدا قصد داریم به بررسی تاریخچه و پیشینه صندلی در ایران بپردازیم. سپس به بررسی نکاتی که در هنگام خرید صندلی پلاستیکی باید به آنها توجه کنید خواهیم پرداخت. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

پیشینه صندلی در ایران

بی گمان در اندیشه بسیاری از ما میز و صندلی یک ره آورد اروپایی یا غربی و به گونه ای دیگر بخشی از فرهنگ تحمیلی غرب است. اما هنگامی که با نگاهی گذرا به پیشینه نزدیک به پنج هزار ساله آن می نگریم در می یابیم میز و صندلی _ که امروز چنین در زندگی روزمره ما ریشه و پای گرفته و از ضروریات هر فضای اجتماعی شده است _ از اختراعات و ابتکارات شرقی ها بویژه مردم آسیای باختریست. در اینکه کدام ملت یا قوم باستانی نخستین بار از آن سود جستند اطلاع دقیقی در دست نیست. چه پیشینه آن در نجد ایران، میان رودان و دیگر مراکز تمدنی این حوزه کمابیش هم زمان است. گو اینکه کاربرد آن ویژه دربار شاهان، خلفا و امرا بوده است. در این راستا هر از چند گاه وقفه یا شکستی هم به چشم می خورد اما این وقفه چندان پایدار نیست که نتوان خط تداوم و دیرپایی آن را به دست آورد.

صندلی پلاستیکی

صندلی پلاستیکی یکی از بهترین و مقرون به صرفه‌ترین وسیله‌های نشستن در محیط‌های باز و بسته همچون حیاط، پشت‌بام، باغ، آشپزخانه، بالکون و ... است. میز و صندلی پلاستیکی به دلیل تنوع طرح و رنگ می‌تواند برای شما امکانات زیادی را در تغییر دکوراسیون، چه در زمینه‌ی چیدمان و چه در زمینه رنگ فضای موردنظرتان فراهم کند. همچنین سبک بودن این میز و صندلی‌ها امکان جابه جایی راحت آنها را برای شما میسر می‌نماید. استفاده از صندلی پلاستیکی در فضاهای باز محدودیت استفاده از صندلی‌های فلزی و چوبی در فصل‌های بارانی را ندارد و شما بدون دغدغه آسیب رسیدن به آنها می‌توانید در هر فضا و مکانی این صندلی‌ها را همراه با میزهای پلاستیکی یا بدون میز پلاستیکی استفاده کنید. اگر شما خیال راه‌اندازی یک اغذیه‌فروشی کوچک مانند فست فود، بستنی فروشی، اسنک فروشی و ... را دارید در ابتدای امر می‌توانید از میز و صندلی‌های پلاستیکی برای کاهش هزینه‌های راه‌اندازی خود استفاده کنید. در تهیه صندلی پلاستیکی سعی کنید کیفیت و جنس کالای مورد نظر را قبل از خرید بررسی کنید؛ هر چه پلاستیک صندلی مرغوب‌تر باشد عمر بیشتری خواهد داشت و شما زمان طولانی‌تری می‌توانید از آن استفاده کنید.

انتخاب صندلی پلاستیکی

در خرید صندلی پلاستیکی بهتر است به کسانی که از این صندلی‌ها استفاده می‌کنند نیز توجه داشته باشید تا با توجه به آناتومی بدن آنها انتخابتان را محدود کنید. یک صندلی پلاستیکی ظریف و صندلی پلاستیکی تاشو تحمل وزن افراد بالای 80 تا 90 کیلو را ندارد؛ پس اگر استفاده کننده‌ها ممکن است افرادی بالای 80 کیلو باشند صندلی‌هایی از جنس پلاستیک محکم و مرغوب با پایه فلزی را انتخاب نمایید که جایگاه نشستن آن برای افراد مشکل ایجاد ننماید. ممکن است استفاده کنندگان صندلی پلاستیکی کودکان یا دانش‌آموزان باشند در این زمینه، انتخاب صندلی‌های تمام پلاستیک ظریف گزینه‌ی مناسب‌تری است. صندلی پلاستیکی در جابه جایی و اسباب‌کشی‌ها دچار آسیب کمتری می‌شوند. همچنین جایگزین کردن صندلی آسیب دیده در یک ست میز و صندلی پلاستیکی کار راحتری خواهد بود.