در هنگام خرید و استفاده از بکس های بادی به چه نکاتی باید توجه کرد، در این مقاله قصد داریم به بررسی نکات مهمی که درهنگام استفاده از بکس های بادی باید به آنها توجه کنیم بپردازیم. همچنین در ادامه به بررسی برخی از نکاتی که در هنگام خرید این ابزار باید به آنها توجه کنیم نیز آورده شده است. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

نکات ایمنی هنگام استفاده از بکس بادی

 1.  اولین و مهمترین نکته برای استفاده از آچار بادی (همچنین مابقی ابزارآلات بادی) استفاده صحیح از واحد مراقبت و دقت در روغنکاری صحیح توسط واحد مراقبت می باشد. تذکر اینکه برای کارکرد صحیح و عمر طولانی دستگاه های بادی، هیچگاه بدون اتصال واحد مراقبت از آنها استفاده نکنید.
 2. ابتدا باید گفت که ابزارهای بادی، انرژی زیادی در زمان شروع کار دارند و اگر هرگونه بی احتیاطی رخ بدهد، خطرات فراوانی به وجود خواهد آمد.
 3.  به یاد داشته باشید که هرگز شلنگ های هوای فشرده، نباید نزدیک اجسام لبه تیز و برنده گذاشته شوند.
 4.  به هیچ عنوان برای متصل کردن شلنگ ها، از سیم مفتولی معمولی استفاده نکنید.
 5.  هرگز برای مسدود کردن جریان هوا، نباید شلنگ تا و یا خم شود.
 6.  هیچگاه برای پاک کردن بدن و لباس های خود از ذرات، آلودگی ها و گرد و غبار از فشار هوای فشرده و یا چنین ایزاری استفاده نکنید زیرا ورود هوای فشرده به پوست و خون بسیار خطرناک و کشنده خواهد بود.
 7.  هنگام استفاده از ابزارهای بادی به دلیل صدای بلند و آلودگی صوتی آن ها، از گوشی ایمنی استفاده کنید.
 8.  استفاده از فشار هوای متناسب با ابزار خود که سازنده دستگاه توصیه کرده است، امری مهم به حساب می آید.
 9.  هرگاه که به بکس بادی احتیاجی ندارید فشار شلنگ ها را قطع کنید.
 10.  شلنگ های هوای فشرده را هرگز در محل عبور افراد و وسایل نقلیه قرار ندهید و تدابیر ایمنی لازم را برای حفاظت از این شلنگ ها در نظر داشته باشید.
 11.  مهار کردن محکم شلنگ هوا در طول مسیر شلنگ، حتما باید در چند نقطه مختلف انجام شود.
 12.  اصولا شلنگ های ابزارهای بادی، پر قدرت و تحت فشار می باشند لذا همواره از شلنگ های استاندارد و مورد تایید سازنده استفاده نمایید.

نکات مهم در هنگام خرید آچار هوایی

 • اولین نکته برای انتخاب آچار بکس بادی خوب، نیروی گشتاور آن بوده که نیروی لازم برای باز و بسته کردن پیچ را مشخص می کند. بطور معمول بکس بادی برای کارهای عمومی باید ۱۵۰۰ in-lbs باشد.
 • اندازه و سایز درایو متناسب برای استفاده‌ کاربر از بکس بادی، مسئله مهم بعدی می باشد. بطور معمول، درایو بکس بادی برای کارهای عمومی ۱/۲ اینچ می باشد و سایز بزرگتر آن بکس های بادی با درایو ۳/۴ اینچ است که گشتاور بالاتری دارد و برای پیچ و مهره های بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرد.
 • کیفیت ساخت بدنه و سهولت در قرار گیری در دست، نکته مهم دیگری است که به دلیل تاثیرگذاری در مدت زمان کار، پر اهمیت می باشد.
 • سرعت بستن پیچ در هر دقیقه مسئله مهم بعدی ماست زیرا هر چه بکس بادی بتواند پیچ را سریع تر و محکم تر ببندد، کارایی بالاتری دارد.
 • یکی از مهمترین و تخصصی ترین نکات در انتخاب آچار بادی اینست که شما بدانید نیازمند این هستید که دستگاه شما شاتاف کنترل دار باشد یا خیر. توضیح اینکه در بسیاری از پروژه ها و خطوط تولید، لازم است به محض رسیدن گشتاور پیچ در هنگام سفت کردن، از فشار آوردن بیش از آن گشتاور جلوگیری شود و دستگاه خود به خود از اعمال فشار بیشتر به پیچ یا مهره خودداری کند. در صورتیکه پروژه یا کار شما این حساسیت را داشته باشد، نیازمند این هستید که بکس بادی شاتاف کنترل دار تهیه نمایید.