آشنایی با برش بتن، انواع روش های آن و نکات مهمی که در این زمینه باید به آنها توجه کنیم

آشنایی با برش بتن، انواع روش های آن و نکات مهمی که در این زمینه باید به آنها توجه کنیم، برخی مواقع بخشی از کاربری ساختمان و یا نقشه معماری تغییر می کند. در این زمان مهندسین عمران به فکر تخریب بتن می افتند. پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی موجب شده تا مهندسین به جای تخریب بتن از روش های مختلف برش بتن استفاده کنند.

ادامه مطلب: آشنایی با برش بتن، انواع روش های آن و نکات مهمی که در این زمینه باید به آنها توجه کنیم

مزایا و کاربردهای منهول پلاستیکی

مزایا و کاربردهای منهول پلاستیکی، منهول های پلاستیکی مدرن، متناسب با طبیعت و ارزان بوده و با توجه به وزن سنگین و اندازه  های عظیم منهول های بتنی و شرایط سخت تعمیر و نگهداری منهول های بتنی، جایگزین بسیار خوبی برای آن ها هستند. منهول های بتنی قدیمی و سنتی هستند و معایبی دارند. با ما همراه باشید تا با مزایا و کاربردهای منهول های پلاستیکی بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب: مزایا و کاربردهای منهول پلاستیکی

آیا می توان از لوله های کاروگیت در صنعت کشاورزی و در زهکشی مرغداری استفاده کرد

آیا می توان از لوله های کاروگیت در صنعت کشاورزی و در زهکشی مرغداری استفاده کرد، لوله کاروگیت سبک وزن و انعطاف پذیر بوده و نصب و نگهداری آن آسان است. مناطق کشاورزی اغلب از لوله پلاستیکی کاروگیت برای آبگذرها و زهکشی مزارع استفاده می‌کنند. دلیل عمده این کار اینست که لوله کاروگیت مخصوصا لوله کاروگیت 31.5 کیلونیوتن در مقابل با حرکت ماشین های سنگین کشاورزی مثل کمباین و تراکتور از روی لوله مقاوم بوده  آبگذرها اغلب کوتاه هستند ولی بار ترافیکی زیادی دارند معمولاً وسعت آنها بقدری است که برای عبور دادن تجهیزات کفایت کند و باید تحمل بارهای ترافیک بنیادی را داشته باشد. با ما همراه باشید تا بیشتر با کاربرد لوله های کاروگیت در صنعت کشاورزی و در زهکشی مرغداری آشنا شوید. 

ادامه مطلب: آیا می توان از لوله های کاروگیت در صنعت کشاورزی و در زهکشی مرغداری استفاده کرد

آشنایی با منهول و کاربرد منهول های پلی اتیلنی در تأسیسات زیر زمینی

آشنایی با منهول و کاربرد منهول های پلی اتیلنی در تأسیسات زیر زمینی، کاربرد منهول پلی اتیلن در تاسیسات زیرزمینی سبب شده تا بسیاری از افراد به شناخت آن روی بیاورند و ویژگی های آن را بررسی کنند. همچنین این محصول در همه مواردی که نیاز به دسترسی به لوله ها و تجهیزات زیر زمینی وجود دارد، کاربرد داشته و از جنس های مختلفی ساخته می شود. بسیاری از مردم اطلاعات دقیقی درباره آن ندارند و برخی حتی نمی دانند، چیست که در ادامه به کاربرد آن خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب: آشنایی با منهول و کاربرد منهول های پلی اتیلنی در تأسیسات زیر زمینی

چرا از لوله های کاروگیت برای سیستم های لوله کشی استفاده می شود

چرا از لوله های کاروگیت برای سیستم های لوله کشی استفاده می شود، در گذشته، در سیستم‌های لوله‌کشی بیشتر از لوله‌های فلزی، سرامیکی یا سیمانی استفاده می‌شد. اما این روزها لوله های پلاستیکی، به خصوص اگر کاروگیت‌دار شده باشند، به انتخاب اول طراحان سیستم‌های لوله‌کشی، به‌ویژه آنهایی که به دنبال کاربردهای جمع‌آوری مایعات مخصوصا آب و فاضلاب ها به روش ثقلی هستند، تبدیل شده‌اند. مهم‌ترین علت این مسئله ویژگی‌هایی است که مطلوبیت استفاده از این لوله‌ها را بسیار بالا می‌برد. در این نوشتار درباره این ویژگی‌ها سخن خواهیم گفت.

ادامه مطلب: چرا از لوله های کاروگیت برای سیستم های لوله کشی استفاده می شود