آشنایی با لوله های چدنی، مزایا و معایب آن

در مسیر لوله‌های انتقال آب، گاز یا فاضلاب احتمالا این لوله‌ها را دیده باشید. لوله‌های خاکستری رنگ که اغلب بدون روکش بوده و از طرفی به علت وجود مواد شیمیایی که در مسیر فاضلاب هستند، اغلب دچار خوردگی شده و نشتی می‌دهند. روکش‌دار کردن این لوله‌ها، احتمال خوردگی در آن‌ها را کاهش می‌دهد. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با لوله های چدنی آشنا کنیم.

ادامه مطلب: آشنایی با لوله های چدنی، مزایا و معایب آن

آشنایی با انواع لوله های فاضلاب

توجه به اهمیت سیستم های زهکشی که آب و فاضلاب را از خانه ها دور می کنند و همینطور از آنها در برابر سیل محافظت می کنند، شناخت انواع لوله های فاضلاب برای انتخاب بهترین لوله جهت پیاده سازی یک سیستم فاضلاب کارآمد در ساخت و سازهای شهری مهم است. مالکان و صاحبان خانه ها بسته به قدمت ساختمان، مکان و اولویت آن یکی از انواع لوله های فاضلاب را برای سیستم فاضلاب و زهکشی سازه استفاده می کنند. PVC و لوله پلی اتیلن ، لوله چدنی و لوله های سفالی از رایج ترین انواع لوله های فاضلاب هستند.

ادامه مطلب: آشنایی با انواع لوله های فاضلاب

آشنایی با آب بندها

شاید نام آب بند را زیاد شنیده باشید و متوجه شده باشید که آب بند ها قطعات پر کاربردی هستند. یکی از جاهایی که آب بند ها یا سیل (seal) های هیدرولیکی کاربرد زیادی دارند، مدار های هیدرولیکی است. در ادامه به معرفی و توضیح این قطعات و انواع آنها اشاره خواهیم کرد.

ادامه مطلب: آشنایی با آب بندهای اُرینگ، پکینگ های U و V شکل، کاسه نمد و پکینگ های فنجانی

آشنایی با آب بندهای مکانیکی، فلزی، کمپرسی و واشرها

آب بند ها یا سیل ها (seal) به ظاهر اشیا ساده ای هستند، اما در حقیقت اجزایی پیچیده و دقیق می باشند. مدار های هیدرولیکی بدون استفاده از سیل ها نمی توانند فشار مورد نیاز روغن را حفظ کنند. به طور کلی آب بند ها به دو صورت عمل می کنند: استاتیکی که در آنها، سیل ها مانع از نشت روغن از اجزای ثابت می شوند و دینامیکی که در آنها، سیل ها مانع از نشت روغن از اجزای متحرک می شوند. با ما همراه باشید تا شما را با انواع این آبندها آشنا کنیم.

ادامه مطلب: آشنایی با آب بندهای مکانیکی، فلزی، کمپرسی و واشرها

آشنایی با گیربکس حلزونی

آشنایی با گیربکس حلزونی، ارزان ترین و پرکاربردترین گیربکس که از آن در دستگاه ها و ماشین آلات سبک استفاده می شود، گیربکس حلزونی یا گیربکس مکعبی است. در این مقاله قصد داریم به بررسی این نوع از گیربکس ها بپردازیم.

ادامه مطلب: آشنایی با گیربکس حلزونی