گیربکس چیست؟

گیربکس چیست، در لغت نامه فارسی، گیربکس به معنای جعبه دنده است. اما در صنعت، گیربکس یکی از ابزارهای سیستم انتقال قدرت است که توان تولیدی توسط موتور را به مصرف کننده های توان مانند دستگاه های تیکنر، میکسر و ... منتقل می کند. در ادامه به بررسی این ایزار انتقال دهنده قدرت پرداخته شده است.

ادامه مطلب: گیربکس چیست؟

تست هایی که بر روی لوله مانیسمان انجام می شود

تست هایی که بر روی لوله مانیسمان انجام می شود، با توجه به خواص و ویژگی های منحصر به فردی که لوله های بدون درز و مانیسمان دارند، از این لوله ها در صنایع استراتژیک و حیاتی استفاده می شود. به همین دلیل باید از سلامت و بدون عیب بودن این لوله ها اطمینان حاصل کرد. در نتیجه باید این لوله ها را مورد آزمایش و سنجش قرار داد. تست هایی که بر روی این لوله ها انجام می شود عبارت است از: تست سختی، تست کشش، تست فشار و هیدرو استاتیک و تست خوردگی. در ادامه به بررسی این موارد پرداخته شده است.

ادامه مطلب: تست هایی که بر روی لوله مانیسمان انجام می شود

انواع روش های گالوانیزه کردن (گالوانیزاسیون) فولاد

انواع روش های گالوانیزه کردن (گالوانیزاسیون)، به طور کلی برای گالوانیزه کردن فولاد (اعمال پوشش فلز روی بر سطح فولاد) روش های مختلفی وجود دارد که می توان آن ها را در دو دسته گالوانیزاسیون سرد و گرم تقسیم بندی کرد. در این مقاله به معروف ترین روش ها اشاره شده است.

ادامه مطلب: انواع روش های گالوانیزه کردن

انواع لوله گالوانیزه

انواع لوله گالوانیزه، لوله های گالوانیزه را می توان براساس نوع کاربرد آنها دسته بندی کرد. در ادامه قصد داریم به بررسی لوله های گالوانیزه پرکاربرد در صنایع مختلف مانند لوله گالوانیزه آب، لوله گالوانیزه گلخانه، لوله گالوانیزه برق، لوله گالوانیزه مصرفی در حصارکشی اشاره کنیم.

ادامه مطلب: انواع لوله گالوانیزه